child5

آموزش باغبانی و سلامت کودکان

چند روز پیش مطلب زیبایی را در الو دکتر خواندم به نظرم بسیار جالب است برای همایت از این مطلب آن را باشما شریک شوم.

تاثیر آموزش باغبانی در سلامت کودکان

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که آموزش ها و فعالیت های باغبانی در فضای خارج از خانه، به حفظ سلامت و رفع چاقی کودکان کمک می کند.

 این مطالعه که توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا انجام شد، حاکی از آن است که کودکان دارای اضافه وزن در صورتی که فعالیت باغبانی داشته باشند، بیشتر احتمال دارد که در عرض یکسال وزن کم کنند.

همچنین به گفته محققان، در مدارسی که باغبانی را به کودکان می آموزند، تعداد دانش آموزان چاق کمتر است.دکتر راچل شر از دانشگاه کالیفرنیا که ریاست این مطالعه را بر عهده داشت، گفت: نتایج این مطالعه که ۲۳۰ کودک در آن شرکت داشتند، نشان داد که شاخص جرم بدن و نسبت محیط دور کمر به قد در گروه هایی که در آموزش های باغبانی شرکت کرده بودند، به اندازه زیادی بهبود یافت؛ به طوری که جمعیت دانش آموزان دارای اضافه وزن و یا چاق از ۵۵٫۶ درصد به ۳۷٫۸ درصد کاهش یافت.
براساس نتایج این مطالعه که در مجله Journal of Nutrition Education and Behavior منتشر شده است، شرکت دانش آموزان در کلاس های باغبانی سلامت آنها را تقویت کرد.به گمان محققان، فراگیری آموزه هایی در کلاس های باغبانی درباره خوراکی های سالم مانند سبزیجات تازه در تغذیه مناسب کودکان و کاهش وزن آنها موثر است و در ضمن، باغبانی فرصتی برای فعالیت فیزیکی در اختیار کودکان قرار می دهد.

علاوه بر تمام موارد ذکر شده در این مقاله آموزش باغبانی به کودکان فوائد دیگری نیز دارد. این کار علاوه بر تاثیر بر سلامت جسمانی آنها حس مسئولیت پذیری را در آنها تقویت خواهد نمود. این کار باعث میشود تا کودک شما خلاق تر شود.تاثیرات مثبت روانی و افزایش آرامش در کودکان با آموزش باغبانی به آنها تامین میشود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *