حتما قارچ مصرف کنید

میدونیم که قارچ رو نه میشه میوه دونست و نه سبزی امادر میان تمام گیاهان فقط قارچ‌ها میتوانند به کمک نور خورشید ویتامینD تولید ‌کنند.

پس برای تامین ویتامین Dبدنتون حتما قارچ مصرف کنید. به این ترتیب شما استخوان‌ها، دندان‌ها و ناخن‌های سالم‌تری خواهید داشت.

تاثیر مصرف قارچ بر سوخ تو ساز بدن
میدانیم که کربنات‌ها وظیفه‌ی تولید انرژی مورد نیاز بدن را بر عهده دارند. همچنین به سوخت و ساز چربی‌ها و پروتئین‌ها کمک می‌کنند. نقش موثر ویتامین‌های گروه B در تبدیل گلوسیدها به کربنات می باشد.
قارچ‌ها حاوی میزان زیادی ویتامین B2 و B3 می‌باشند: ۱۰۰ گرم قارچ سفید یعنی حدود ۶ عدد قارچ متوسط به ترتیب ۳۶ درصد ویتامینB2 و ۳۰ درصد ویتامین B3 مورد نیاز روزانه‌ی بدن را تأمین می‌کنند.

White Mushrooms

White Mushrooms

از مصرف قارچ خام پرهیز کنید لطفا!

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد نباید این ماده را خام مصرف کنیم.  دیواره‌های سلولی این قارچ برای هضم دشوار است.

قارچ خام سالم به نظر می‌رسد و بسیاری از ما آن را خرد کرده و در سالاد خود می‌ریزیم.  قارچ پخته شده هضم ساده تری برای دستگاه گوارش شما دارد .

این موضوع رو باید در نظر داشته باشیم که امکان وجود باکتری در قارچ خام وجود دارد، به خصوص زمانی که در کود پرورش داده می شود.

این موضوع که پختن قارچ، موادی را که ممکن است منجر به آلرژی در بدن ‌شود، از بین ببرد نیز دلیل دیگه ای است که قارچ را بپزیم.

در غذای کودکان هم میتوانید از قارچ استفاده  کنید

خیالتان راحت باشد،قارچ در فهرست غذاهای خطرناک قرار نمی‌گیرد.البته ممکن است ایجاد آلرژی در کودک کند که بسیار نادر است.معمولا بعد از اولین بار استفاده، آلرژی به قارچ حدود ۳۰ دقیقه پس از مصرف آن بوجود می‌آید .واکنش آلرژیک شامل خارش، کهیر، تورم لب، زبان، گلو، سرگیجه و درد معده است.

ابتدا با پزشکخود مشورت نمایید و زمانی که از نداشتن آلرژی کودکتان به آن اطمینان حاصل کردید، قارچ پخته شده را در کنار غذاهای دیگر به کودک ۷ یا ۸ ماهه خود بدهید. به علت بافت نرمی که این ماده دارد، خوردن آن برای کودکان ساده است و تنها خرد کردن آن کافی است. با این کار جذب ویتامن و جذب ویتامین Dرا در بدن کودکتان افزایش میدهید.

التهاب چشمان صورتی

بیماری چشمان صورتی

/
گاهی ممکن است چشمان کودک شما دچار التهاب و قرمزی شود ویا حتی…
گوجه فرنگی

خواص گوجه فرنگی

/
همواره به ما در مورد مواد غذایی که دارای آنتی اکسیدان هستند گ…