داشتن کودک سالم نیازمند توجه و مراقبت والدین میباشد.این که کودک شما از سلامت کامل برخوردار باشد علاوه بر تغذیه روزانه و دریافت مناسب انواع مواد مغزی نیازمند برنامه ورزشی و آموزشی مدون و متداوم میباشد.

انجام فعالیت های ورزشی روزانه برای کودکان بسیار مهم و ضروری است زیرا باعث ایجاد نشاط و رشد و تکامل جسمی و ذهنی او میگردد. برای هر سنی یک نوع ورزش برای کودک مفید و جذاب میباشد، پس ببینید کودک شما از چه نوع ورزشی لذت میبرد .

ورزش یک نیاز اساسی برای کودک سالم

اما کودک برای شروع فعالیت‌های ورزشی باید یک سری مراحل زیربنایی و اولیه را طی کند تا دچار آسیب درهرم رشدی  نشود. به طور معمول مهارت‌های بنیادی و تعادل کودک مثل راه رفتن، دویدن، پرتاب کردن و لی‌لی کردن از ۱۱ ماهگی شروع و تا ۶ سالگی تکمیل خواهد شد. در این زمان ترغیب کودک به انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین نه تنها کودک را نسبت به آن رشته ورزشی بی‌انگیزه می‌کند و اعتماد به نفس وی را از بین می‌برد بلکه احتمال دارد به رشد وی هم آسیب برساند.

باید باتوجه به توان بدنی و نیز علایق کودک اورا در یک یا چند ضمینه ورزشی همراهی کنید.تشویق و ابراز علاقه و نیز همراهی والدین در انجام ورزشهای روزانه میتواند راهکار خوبی برای علاقه مند نمون هر چه بیشتر کودکتان است.

باید بدانید که ورزش و داشتن تحرک کافی یک نیازی اصلی و اساسی است و نباید آن را فراموش نمایید.

اسلاید یک

اسلاید دو

ورزش کودکان